מכונות קפה – לשתות בבית קפה כמו של בית קפה

לא יכולים להתחיל את היום בלי לעצור קודם בבית הקפה האהוב ולקבל את הקפה שלכם בדיוק כמו שאתם אוהבים? ומה אם הייתם יכולים להכין בדיוק את אותה כוס קפה עם הקצף והארומה שאתם אוהבים ואפילו לפנק את שאר בני המשפחה והאורחים? או האפשרות בבוקר שבת קר וסגרירי פשוט לשתות את כוס הקפה כשאתם בפיג'מה, מתחת לשמיכה? נשמע חלומי? אם תקנו לעצמכם מכונת קפה מתאימה לבית תוכלו להפוך את חלום הקפה בפיג'מה למציאות.

סוגי מכונות קפה

  • מכונות ידניות – מדובר במכונות קפה שעובדות עם בוכנה שמספקת את לחץ המים להכנת הקפה. הכנת הקפה במכונות הללו היא טקס בפני עצמו ולוקחת לא מעט זמן. יש הטוענים כי מכונות ידניות נותנות את הקפה הטוב ביותר ושהן הכי קרובות לקפה מבית הקפה מכיוון שזו בעצם אותה מכונה, רק בגודל קצת קטן יותר. מכונות ידניות לא יתאימו לכל אחד מכיוון שהן דורשות מיומנות ומעורבות של האדם שמכין את הקפה בכל שלבי ההכנה. 
  • מכונות חצי אוטומטיות – מכונות בעלות משאבת מים חשמלית שאחראית לספק את לחץ המים הדרוש לחליטת הקפה, האדם המכין את הקפה נדרש למיומנות מסוימת בהכנת קפה, אך רוב שלבי הכנת הקפה נעשה באופן אוטומטי. מכונות קפה חצי אוטומטיות מספקות שליטה רבה על צורת הכנת הקפה ותתאים מאוד לחובבי קפה שרוצים שליטה רבה בתהליך ללא המאמץ והדיוק הדרושים במכונות הידניות.
  • מכונות אוטומטיות – מכונות שבהן כל תהליך הכנת הקפה נעשה בלחיצת כפתור והאדם שמכין את הקפה אינו נדרש לדיוק או מיומנות מיוחדת להכנת הקפה. תחת הקטגוריה הזו ישנן מכונות שטוחנות את הקפה ויש להן תא מיוחד לאחסון פולי הקפה, ישנן מכונות המבוססות על פודים שהם למעשה קפה טחון בכמות מדודה הארוז באריזת נייר חד פעמית חדירה למים, וישנן מכונות קפה המבוססות על קפסולות, שהן מכלים חד פעמים אטומים למים עם כמות מדודה של קפה טחון. אופציות הקפסולות והפודים הופכות את הכנת הקפה לפשוטה ונקייה מאוד. בישראל נפוצות מאוד בשימוש הביתי והמשרדי מכונות הקפסולות.

אהבתם את התוכן?שתפו:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email