שימוש יעיל בציוד למאפיות שלך

בחירת ציוד איכותי ויעיל למאפיה הינה חלק חשוב ומרכזי בהצלחתה של המאפיה. בחירות נכונות יסייעו למאפיה להפיק מגוון מאפים טריים, לחסוך כספים, לפנות לקהל לקוחות נרחב ולעבוד ביעילות. כדי לבחור בציוד פרקטי יש להגדיר מה בדיוק רוצים לייצר, מהן כמויות הייצור הדרושות ולבדוק מהו גודל המאפייה- שכן יש להתאים את גודל הציוד לגודל החלל ולאפשר לעובדים לנוע בנוחות. עריכת רשימה מסודרת הינה הכרחית מכיוון שמדובר על תחום מפותח וניתן למצוא מגוון מכונות במחירים שונים- דבר שעלול לבלבל ולגרום לבעלי המאפייה לרכוש מכונות יקרות שלא יפיקו את המרב.

רכישת ציוד בסיסי- ציוד שנחוץ לכל מאפיה

עריכת הרשימה של הציוד הנחוץ מתחילה במכונות והאביזרים הבסיסיים אשר נחוצים לכל מאפייה- הציוד כולל: מכונת לישה, נפת קמח, מעצבת בצק, מחלקת בצק, תנור אפייה ותא תפיחה. מאפיה שתכיל פס ייצור שעובד באופן אוטומטי תוכל לחסוך כספים רבים משום שפס הייצור יחסוך חשמל, זמן והעסקת עובדים. רכישת מכונות מסוימות שניתן לחבר תאפשר לאופים לייצר מאפים רבים בזמן קצר- שכן המכונות ילושו, יחתכו, ימדדו ויעצבו את הבצק- כמובן שלא כל מאפייה זקוקה למכונות הללו אך אם המאפייה מייצרת מאפים רבים האופציה פרקטית ביותר. במידה והמאפייה מייצרת עוגיות בכמויות גדולות כדאי לשקול לרכוש מכונה שמייצרת וחותכת עוגיות ולא לייצר אותן ביד שכן ההשקעה תשתלם- המכונה תייצר כמויות רבות ומגוון סוגי עוגיות בזמן קצר ותחסוך בכוח אדם.

הכרת התנורים שקיימים במאפיות

השוק מציע מגוון סוגים של תנורים שנבדלים זה מזה מבחינת הגודל, סוגי המאפים שניתן להכין באמצעותם, אופן האפייה ועוד- בין התנורים הללו ניתן למצוא את תנור העגלה (או טורבו) אשר יכול לאפות הרבה סוגים של מאפים. התנור השני הינו תנור תאים, תנור זה מתאים לאפיית עוגות גבינה ולחמים ולכן הוא ספציפי יותר מתנור העגלה. התנור השלישי הינו תנור לפיתות שכשמו מיועד לאפיית פיתות, לאפות, פיצות ועוד. כדי להפיק את המרב מהתנור מומלץ לרכוש את תנור העגלה שמאפשר לאופים לאפות מגוון סוגי מאפים ולחסוך במקום וכסף.

רכישת ציוד יד 2- רכישה חכמה

אם מעוניינים לחסוך כספים ולרכוש את הציוד במחיר נמוך יותר ממחירי השוק ניתן לרכוש ציוד למאפיות יד שניה, אך במידה ובוחרים באופציה הזו יש לבדוק את המכונות השונות- את מצבן ותקינותן לבדוק האם יש להן אחריות, לבדוק מי מוכר אותן ולאן ניתן לפנות במקרה ויש תקלה. כדי לקבל מענה עבור הפרמטרים הללו מומלץ להימנע מרכישה של ציוד מלוחות יד שניה שכן המכונות שנמכרות בהם לא יגיעו עם אחריות, במקרה ותהיה בעיה לא יהיה לאן לפנות וספק אם המוכרים יספקו את הפרטים הנחוצים אודות המכונה. לשמחתם של רבים כיום ניתן לרכוש את הציוד מחברות שמתמחות בציוד לאפיה ומוכרות ציוד יד 2. חברה מקצועית ואמינה תציע מגוון מכונות איכותיות שנבדקו, שופצו (מכילות חלפים מקוריים) ומגיעות עם אחריות- רכישה מחברה מנוסה ומקצועית תסייע למאפיה לחסוך כספים, לייצר שפע מאפים מסוגים שונים בזמן קצר וליהנות מציוד איכותי למשך זמן רב.