קייטרינג ללא גלוטן

היום התזונה של אנשים רבים השתנתה: המודעות לנושא בעלי החיים עלתה ויש הבוחרים שאורח חיים טבעוני או צמחוני, וכך גם המודעות לבריאות וישנם אנשים הבוחרים בתזונה שבה פחות סוכר או מרכיבים טבעיים בלבד. עם השנים עלתה גם המודעות לרגישות לגלוטן ויש מחלות שממש לא מאפשרות ללוקחים בהן לאכול מזון המכיל גלוטן. כמו כן, יש אנשים הבוחרים בתזונה ללא גלוטן מתוך גישה הגורסת כי גם אם האדם אינו חולה או רגיש לו, הפחתה או הסרת גלוטן לגמרי מהתפריט הינה צעד בריא וחכם. מסיבה זו, לעיתים כאשר חוגגים אירוע, כדאי להזמין קייטרינג ללא גלוטן, שיספק לאורחים את מה שהם צריכים ועם זאת ישאיר להם טעם של עוד בפה.

גלוטן – מונע אוכל טעים

הגלוטן הוא למעשה שם לועזי לדבקן – חלבון הנמצא במזונות מסוימים כמו דגנים, חיטה, שעורה ושיפון. מכיוון שהוא אינו מסיס במים, ניתן ליצור עמו לחם, מה שאומר שמרבית המאפים הנמכרים והמוצעים לקהל הרחב – מכילים גלוטן. הדבר מביא לכך שמי שצורך תזונה ללא גלוטן – אינו יכול לאכול אותם. הגלוטן בעצם משמש כדבק בין מרכיבי הקמח והופך אותם לבצק. למעשה בלעדיו החומרים מתקשים להדבק אחד לשני ולהיהפך לאחד. מלבד מאפים, ניתן להיעזר בגלוטן להכנת סייטן - מאכל המהווה תחליף לבשר. בשוק הכללי לא קיימים הרבה מאכלים ללא גלוטן המוצעים לקהל הרחב.

מחלת הצליאק נובעת מרגישות לחלבון בשם גליאדין, אחד המרכיבים של הגלוטן והיא מחלה אוטואימונית, בה הגוף תוקף את עצמו. תאי מערכת החיסון מזהים את הגליאדין הנספג במעי הדק כגורם זר ולכן תוקפים את תאי המעי ולא מאפשרים למזון להיספג. שמה של המחלה מגיע מהמילה היוונית "קוליאקוס" – "של הבטן", והיא מגיעה מכאבים בבטן. בעבר בעברית היא נקראה "כרסת" בשל הבטן הבולטת שהיא יוצרת, אך בשנת 2010 שונה השם ל"דגנת". במהלך השנים אכלו החולים במחלה זו רק שומנים וחלבונים וויתרו על פחמימות לגמרי. עם הזמן השתנו הוראות הטיפול ועתה הם נדרשים לוותר על לחם וקמח בלבד. תסכימו שמדובר בהתוויה מתסכלת: הדרך היחידה שלא לסבול מתסמיני המחלה הלא נעימים היא הימנעות קפדנית מהמאכלים הבעייתיים. לכן, כדי לוודא שכל האורחים שלכם נהנים מהאירוע, ולא משנה מה התפריט שהם מקפידים עליו, כדאי להזמין קייטרינג ללא גלוטן.

פתרון לכל האורחים

קייטרינג ללא גלוטן היודע לעשות את עבודתו נאמנה, יציע לאורחים שלכם מזון טעים ובריא, כזה שכאנשים המוגבלים בתזונתם יגרום  להם להרגיש כאחד האדם. שפע של טעמים ומנות המותאמים במיוחד עבורם. מעבר לכך, גם אנשים שאינם מוגבלים בתזונתם ישמחו לכיבוד מקייטרינג ללא גלוטן המגיש אוכל טעים. אחרי הכל, עבורם מה שמשנה זה טעם האוכל ואם הוא טוב – חוסרו של הגלוטן לא יורגש כלל בפה.נויה קייטרינג מציע לכם בדיוק את זה: מאכלים ללא גלוטן המתאימים לכל חייך ויפתיעו את האורחים שלכם בפה. אם מי מיקיריכם המגיע לאירוע, או אתם, מקפידים על תפריט ללא גלוטן, אם אתם חוגגים אירוע משמעותי שאי אפשר לפספס עם המזון המוגש בו, תוכלו לזכות בחגיגה של טעמים ובריאות במקום אחד.

שירותים נוספים
קייטרינג חלבי במרכז
מגשי אירוח חלבי