מגשי סושי

בעבר סושי היה אוכל של יודעי דבר בלבד. הוא היה כמובן אוכל אקזוטי, המגיע מהמזרח הרחוק, ולכן רק מתי מעט אכלו אותו. גם טעמו היה יוצא דופן עבור החייך הישראלי: מדובר ברולים העשויים אורז בחומץ עם מרכיבים נוספים כמו דג נא או מעושן, צנון יפני, אבוקדו וגזר. מחוץ לאורז או תחתיו מגולגלת עצה – מאכל שאינו מוכר או פופולרי במזרח התיכון ולכן היו כאלה שפחדו לטעום אותו. עם התפתחות הכפר הגלובלי מאכלים הגיעו ממקום למקום ועם הזמן קיבל הסושי את מקומו גם במטבח הישראלי, כמזון איכותי, מזין וגם אסתטי, כזה שאנשים שמחים להגיש לאורחים. כיום ניתן להזמין מגשי סושי לאירועים של מארחים המכבדים את עצמם ואת אורחיהם, ולהעניק לכל הנוכחים טעם אקזוטי, מעניין ועם זאת משביע וקל לאכילה.

יפן זה כאן

מקורו של הסושי ביפן, אבל תוכלו למצוא גם סינים הטוענים לכתר, ואומרים כי מדובר במאכל שנולד אצלם אך עשה הגירה והיפנים נכסו אותו לעצמם. משמעות השם במקור הוא סחורות העוברות לשלטונות המס, והוא הופיע לראשונה בקובץ החוקים היפני הנקרא "יורוריטוריו". עם השנים המילה סושי הפכה לשמו של המאכל הידוע, ושינוי זה מגיע בד בבד עם שינוי הרגלי האכילה של היפנים וכן שינוי דרך בישול האורז. כאמור, בשנים עברו האיכרים היפנים לא יכלו להזמין הביתה מגשי סושי והם בישלו בעצמם את המזון אותו אכלו. הם החלו לאכול שלוש ארוחות ביום ולבשל את האורז במים. עם הזמן הם החלו גם לאכול בשר דג נע, ממש כמו זה המוגש בסושי טרי בימינו. עד שזה קרה, הם שימרו את הדג בחומץ, אבל הדבר גרם לצחנה עזה ולכן עם הזמן הופסק מנהג זה.

סוגי הסושי השונים

הסושי הפך למאכל פופולארי במערב עם ההתאמה שנעשתה בהכנתו עבור הטעם המערבי. למעשה, עיקר המהפך היה המצאת הקליפורניה רול והכנסת האבוקדו פנימה. למעשה סושי מעין זה אינו לגמרי יפני כי אם מאכל "פיוז'ן", כזה המערב סגנונות שונים. הדבר הפך את הסושי לכזה שגם ילדים אוהבים וילד מערבי שאוכל בעזרת צ'ופסטיקס את המזון העגול אינו מחזה נדיר. המאכל הפך נפוץ עד כדי אפשרות להזמין מגשי סושי הביתה.

הסושי מגיע בשלל צורות: מאקי – כרול צר, פוטומאקי – כרול עבה, וכן ישנו גם הקונוס הממולא בדג ושלל תוספות, נאגירי – שכבת אורז ועליה דג או סשימי – חתיכות דג נא, טרי ואיכותי. עם אלה נהוג להגיש גם רוטב סויה, ואסאבי וג'ינג'ר – לטיבול.

חגיגה יפנית, אבל לא רק

מאכל המזרח הרחוק הזה נהדר גם לאירוח. כאשר מזמינים מגש מסיבה סושי הוא פתרון נהדר לאירוע רב משתתפים שבו אין לכם כוח כמארחים לבשל, לנקות ולנסות להיות סופר מנים וכל יכולים במטבח. נויה קייטרינג מציע לכם את האפשרות להזמין מגשי סושי איכותיים, שמשלבים את הטעם והאקזוטיקה של המזרח עם זה של המערב בכלל והישראלים בפרט, וזאת – בלי מאמץ מצדכם. אין כל צורך לבשל, לנקות ולארגן עבור האורחים. האוכל מגיע מעוצב במגשים. כל מה שאתם צריכים לעשות, זה לחייך את החיוך הרחב שלכם כאשר אתם פותחים ליקרים לכם את הדלת ולתת לסושי לעשות את העבודה.


שירותים נוספים
מגש מסיבה סושי
מגש סושי למסיבה